Tegoroczna edycja World Ducati Week przeszła do historii


Jedenasta edycja World Ducati Week, największego zlotu Ducati na świecie, wróciła po czteroletniej nieobecności. Trzydniowa impreza na torze Misano World Circuit zgromadziła Ducatisti i fanów motocykli dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Pasja do marki Ducati ściągnęła do Misano w dniach 22-24 lipca 2022 roku ponad 80 000 fanów z 84 krajów, którzy mimo trudności związanych z pandemią i niezwykle gorących temperatur panujących w tym czasie we Włoszech zapełnili padok. W imprezie uczestniczyło 235 Oficjalnych Klubów Ducati, w tym członkowie Ducati Klub Polska.

Podczas World Ducati Week możemy doświadczyć duszy Ducati: nie tylko sprzedajemy motocykle, ale projektujemy doświadczenia i emocje związane z motocyklami – powiedział Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati – Wielka parada w piątek, Lenovo Race of Champions, muzyczne wieczory, czy pokaz sztucznych ogni to tylko niektóre z tych chwil, które pozostaną w pamięci uczestników WDW 2022. Dziękuję wszystkim, ale także całemu personelowi złożonemu głównie z pracowników Ducati, którzy ciężko pracowali, aby to niesamowite doświadczenie było możliwe. Dziękuję również Zespołowi Ducati Corse, a w szczególności zawodnikom, bohaterom WDW, którzy byli dostępni dla fanów i dali nam niepowtarzalny pokaz.

Kulminacyjnym, najbardziej oczekiwanym momentem wydarzenia był z pewnością Lenovo Race of Champions, w którym udział wzięło 21 zawodników Ducati rywalizujących w mistrzostwach MotoGP, Superbike i Supersport. Każdy z nich jeździł na seryjnych modelach Panigale V4 S i Panigale V2, które wyposażone zostały jedynie w opony typu slick i wyścigowe wydechy. W wyjątkowym pokazie, który tylko Ducati może zaoferować swoim fanom, triumfował Pecco Bagnaia. Federico Caricasulo odniósł zwycięstwo w kategorii Panigale V2.

Wielu fanów z entuzjazmem śledziło wyścig z trybun toru Misano. Dołączyli do nich też dziesiątki tysięcy widzów transmisji na żywo na stronie Ducati. Aż 9 międzynarodowych telewizji i serwisów streamingowych transmitowało wyścig Lenovo Race of Champions, który stał się dzięki temu prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem. Unikalne motocykle z autografami zawodników, którzy ścigali się na nich podczas Lenovo Race of Champions, będą dostępne w sprzedaży online dla wybranych klientów Ducati.

Parada Ducatisti w piątkowy wieczór pozostanie jednym z niezapomnianych momentów jedenastej edycji WDW. W największej paradzie Ducati w historii wzięła olbrzymia liczba Ducatisti, którzy najpierw wypełnili tor w Misano, a następnie przejechali wzdłuż wybrzeża aż do Riccione, gdzie odbywała się plażowa impreza Scrambler Beach Party, którą uświetnił Benny Benassi. Na czele „Big Red Snake” jechał Claudio Domenicali z kierownictwem Ducati, a także zawodnikami MotoGP i Superbike.

W sobotę na dużej scenie na Stadionie Miejskim Santamonica w Misano zawodnicy z ekscytacją opowiadali o emocjach związanych z uczestnictwem w Lenovo Race of Champions. Wieczór zakończył się setem DJ-skim Meduzy i niesamowitym pokazem sztucznych ogni, który wprawił wszystkich w zdumienie.World Ducati Week 2022 w liczbach:

- Ponad 80 000 uczestników z 84 krajów

- 5 805 okrążeń toru pokonanych łącznie przez motocykle i samochody w ciągu trzech dni

- 51 000 zdjęć zrobionych przez fotografów i 60 godzin nagrań wideo

- 235 oficjalnych klubów Ducati

- 30 tytułów mistrzów świata byłych i obecnych zawodników, którzy wzięli udział w WDW

- 15 Panigale V4 S i 6 Panigale V2 w specjalnych barwach przygotowanych na Lenovo Race Of Champions

- 33 minuty motocykle Ducati opuszczały tor Misano, aby utworzyć paradę motocyklową do Riccione

- 600 testów symulatorów Panigale V4 R i Panigale V2 Bayliss 1st Championship 20th Anniversary

- 45 Ducati Talks w 5 etapach

- 1 ślub

- 22 godziny muzyki pomiędzy setami DJ-skimi, pokazami na żywo na padoku i na wieczornych imprezach

- 548 pracowników Ducati aktywnie uczestniczących w wydarzeniu

- 552 000 odsłon na stronie Ducati poświęconej WDW od początku sprzedaży biletów

- Ponad 6 milionów wyświetleń w mediach społecznościowych Ducati

- Ponad 18 000 dostępów do aplikacji internetowej FantaWDW w ciągu trzech dni trwania wydarzenia

- Ponad 150 000 widzów obejrzało transmisję na żywo z Lenovo Race of Champions na kanale Ducati na YouTube i stronie MotoGP na Facebooku

Pozostałe aktualności