Ducati Scrambler Days of Joy 2022: tak świętowaliśmy 60-lecie Scramblera


W 60. rocznicę stworzenia pierwszego Scramblera odbyła się kolejna edycja imprezy dla właścicieli tych kultowych motocykli. Pomimo chłodnej aury w wydarzeniu Scrambler Days of Joy wzięło udział około trzydziestu motocyklistów z różnych regionów Polski, a atmosfera była bardzo gorąca!

W sobotni poranek 17 września 2022 roku, w salonie Ducati Liberty Motors w Piasecznie zebrała się zgrana ekipa, która uczestniczyła w zeszłorocznym wydarzeniu Scrambler Yellow Day, a także nowi właściciele Scramblerów Ducati. Parking wypełniał się motocyklami, a my poznawaliśmy się pijąc kawę. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę, której wzór zaprojektowany został specjalnie na to wydarzenie. Widniejący na plecach numer 62 jest oczywistym nawiązaniem do roku 1962, czyli najważniejszej daty w historii Scramblera. W spójnych strojach udało się nam utworzyć żółtą kolumnę, która zachwycała podczas przejazdu przez Warszawę. Parada była naszym sposobem na uczczenie sześćdziesięciolecia Scramblera.
Finałem wspólnego przejazdu był ośrodek Drive-Position, który znany był już uczestnikom poprzedniej edycji. W Scrambler Camp czekała już na nas ciepła herbata, dania z grilla i moc atrakcji. Dla uczestników przygotowaliśmy między innymi szkolenie motocyklowe odbywające się w bezpiecznych warunkach i prowadzone przez profesjonalnego instruktora. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie i dowiedzieliśmy się o zalecanych ustawieniach zawieszenia i systemów wspomagających. Trenowaliśmy balans na luźnej nawierzchni, poznaliśmy różne techniki pokonywania wielu typów zakrętów, poćwiczyliśmy hamowanie awaryjne na zróżnicowanym podłożu i podszkoliliśmy technikę prowadzenia motocykla na zjazdach i podjazdach. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał imienny certyfikat. 

Kolejnymi atrakcjami imprezy był ekscytujący konkurs z nagrodami Scramblera, a także możliwość testowania na torze motocrossowym trzech egzemplarzy Ducati DesertX. Dla tych, którzy mieli ochotę "polatać" nieco wyżej, razem z ekipą GearUP! stworzyliśmy stoisko, na którym można było spełnić swoje lotnicze marzenia i wcielić się w rolę pilota na symulatorze lotu z goglami VR. Po zmroku ogrzewaliśmy się przy ognisku i jeździliśmy samochodami terenowymi w naprawdę wymagającym terenie - na stromych podjazdach i zjazdach, w głębokich koleinach, a także na przerażająco pochyłych trawersach. Z fotela kierowcy przekonaliśmy się o niezwykłych zdolnościach offroadowych leciwych Nissanów. Wraz z Ducati Liberty Motors Warszawa i naszym partnerem PKO Leasing S.A. dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w sześćdziesiątych urodzinach Scramblera. Na pewno nie jest to ostatnia edycja Scrambler Days of Joy, więc śledźcie naszą stronę i social media - Facebook i Instagram, gdzie będziemy zapowiadać kolejne wydarzenia. Do zobaczenia!

Tutaj znajdziecie link do pobrania pełnej galerii zdjęć z imprezy Days of Joy 2022.


Pozostałe aktualności