Niedźwiedź na Scramblerze

Niedźwiedź na Scramblerze, piękna pogoda, rewelacyjna baza noclegowa, znani i lubiani przewodnicy, helikopter i dziesiątki innych atrakcji. Tak wyglądała Jesień z Ducati 2017.

Jesień z Ducati za nami. Pogoda zamówiona, świetne jedzenie, rewelacyjne trasy i wspaniali uczestnicy. Nic więcej nie potrzeba!

Kolejna impreza z cyklu Ducati Tour przeszła do historii, a my dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział, za ciepłe słowa i gorącą, rodzinną atmosferę podczas całego weekendu.

Jesień z Ducati 2017 odbyła się w słoneczny weekend 8-10 września, w malowniczych okolicach Bukowiny Tatrzańskiej.

Bazą imprezy był Hotel Harnaś. Luksusowy, odnowiony obiekt, który standardem wykończenia i obsługi, bije na głowę większość podobnych miejsc w naszym kraju. Idealne miejsce dla takiej marki jak Ducati.

KLIKNIJ TUTAJ I OBEJRZYJ OBSZERNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

W piątkowy poranek, teren wokół obiektu zmienił się w prawdziwe miasteczko Ducati, które oczekiwało na wszystkich gości.
W lobby hotelowym powstało biuro imprezy, tuż obok bardzo solidnie zaopatrzonego sklepiku Ducati.
Pierwsi goście i dziennikarze zaczęli zjeżdżać się już w okolicach wczesnego popołudnia.

W tym samym czasie, nasi przewodnicy, przejeżdżali ostatni raz wyznaczoną trasę, by mieć pewność bezpieczeństwa i przejezdności wszystkich, górskich dróg jakie zostały wybrane.

Punktualnie o 20:00 rozbudziliśmy naszych gości energetycznym pokazem Fragmenta83, czyli lubianego i sympatycznego Piotrka Frąckiewicza, polską czołówkę sceny stunterskiej.

Po krótkim pokazie rozpoczęliśmy część oficjalną, podczas której poznaliśmy historię niedźwiedzia, oraz jednego z przewodników, który w niedźwiedzim przebraniu przygotowywał trasy. Niedźwiedziem, który wzbudził tyle zainteresowania okazało się Tomek Kędzior. Legenda, kierowca wyścigowy, który kolejnego dnia miał prowadzić jedną z grup.

Powianie zakończył pokaz Fragmenta, po czym wszyscy przenieśli się do restauracji hotelu Harnaś, gdzie w towarzystwie wyśmienitego jedzenia i nie kończących się rozmów, zakończyło się oficjalne otwarcie imprezy.

W sobotę, po śniadaniu wszyscy uczestnicy zjawili się w okolicach biura imprezy, by wysłuchać krótkiego briefingu przed jazdami.
Wszyscy, przy rejestracji zostali podzieleni na trzy grupy, od najszybszej po krajoznawczą i każdy oczekiwał już tylko na swoją kolej.

O lepszych przewodnikach nie mogliśmy marzyć nawet. Tomek Kędzior, Kuba „Puchatek” Olkowski, Andrzej „Simpson” Drzymulski czy Waldek Chełkowski, to nazwiska rozpoznawalne w całym świecie motocyklowym.

Malownicza, 230 kilometrowa trasa, wiodła wokół Wysokich Tatr. Zakręty, wysokie skały, zalesione szczyty Niskich Tatr, łąki polskiego Podhala i słowackiego Liptowa, gwarantowały niezapomniane wrażenia.

Po około 150 kilometrach na wszystkich uczestników czekał wyśmienity lunch. Gorąca pizza wypiekana z pieca opalanego drewnem, smaczne kanapki z rostbefem, kwaśnica i moskole pojawiły się w idealnym momencie.

Całości dopełniał widok roztaczający się na dolinę zwieńczoną zalewem Liptowska Mara. Po posiłku był moment, by na chwilę przysiąść na leżaku i przy filiżance espresso podziwiać te wyjątkowe okoliczności przyrody.
Wszystkie grupy dojechały do bazy już około 17:00.

O 20:30 rozpoczęliśmy przygotowania do wyjścia na kolację. Tradycyjnie sygnałem do wyjścia był pokaz Fragmenta, po czym wszyscy uczestnicy wybrali się do autokaru, który podwiózł ich na miejsce imprezy.

Grill, góralska kapela, konkursy i losowania były tłem do świetnej zabawy i rozmów.

Śpiewając z kapelą, rzucając oponą, odpowiadając na pytania konkursowe czy mając po prostu szczęście w losowaniach, można było wygrać całą masę gadgetów Ducati, komplet opon Michelin czy przelot śmigłowcem.

Niedziela to dzień, który minał pod znakiem jazd testowych.
Flota kilkunastu pojazdów testowych krążyła po 20-30 minutowej trasie bez przerwy, od godziny 10:00 do 16:00.
W międzyczasie, laureaci konkursów z poprzedniego wieczoru, zostali przetransportowani na lądowisko i uczestniczyli w przelotach krajobrazowych śmigłowcem Ducati.

Niestety, były to ostatnie atrakcje Jesieni z Ducati i po powrocie do hotelu, wszyscy goście zaczęli się rozjeżdżać w swoje strony.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie i ciepłe przyjęcie naszej imprezy. Dziękujemy za stworzenie wyjątkowej atmosfery. Bez Was to co robimy nie miałoby sensu.

Dziękujemy w imieniu Ducati Polska, Motogen.pl który wziął na barki patronat medialny nad imprezą, Joyride – naszemu organizatorowi. Dziękujemy także naszym partnerom w Jesieni z Ducati: BGŻ BNP Paribas, Michelin i Inter Motors, którzy swoim wkładem urozmaicili imprezę.

Do zobaczenia w przyszłym roku!